150 років від дня народження Євгена Оскаровича Патона

Цього року виповнюється 150 років від дня народження видатного вченого в галузі електрозварювання і мостобудування Євгена Оскаровича Патона (1870–1953). 1933 року він заснував Інститут електрозварювання АН УРСР (нині – Інститут електрозварювання імені Є.О. Патона НАН України) і до 1953 року був його директором. У 1936–1939 та 1952–1953 роках – член Президії НАН України, з 1945 до 1952 року – віцепрезидент Академії.

У 1935 році за ініціативи Євгена Патона у Київському політехнічному інституті було засновано кафедру Зварювального виробництва, з якої, власне, розпочалась історія Зварювального факультету.

Є.О. Патон запопонував методи розрахунку раціональних конструктивних схем металевих прольотних будівель мостів. Спроєктував низку унікальних мостів (у тому числі перший в світі суцільнозварний міст через Дніпро у Києві) та керував їх будівництвом. Створив спосіб і технологію автоматичного зварювання під флюсом, застосування якої дало змогу під час Другої світової війни значно збільшити обсяги виробництва танків.