Студентське дизайнерське бюро WELDERS TEAM

Люди середнього віку напевно пам’ятають високий рівень технічної творчості у СРСР. Київський політехнічний інститут не був виключенням. У ньому працювало багато спортивно-технічних секцій. Звісно це ґрунтувалось на значних традиціях (Сікорський, Корольов, …).

Багато хто пам’ятає студентське конструкторське технологічне бюро очолюване доцентом Малінкіним І.В. У ті часи студенти виконували реальні проекти, за що отримували зарплатню. Звісно вона не була зайвою у студентському житті.

Комп’ютеризація освітньої діяльності принесла, крім позитивних моментів, ще й негативні. А саме – студенти все менше стискаються у своїй діяльності із інженерними об’єктами. Технічна творчість зупинилась на комп’ютерному проектуванні.

З метою розвитку технічної творчості студентів і підвищення мотивації з вивчення навчальних дисциплін, а також здобуття інженерних умінь, підвищення рейтингу факультету та університету, на зварювальному факультеті НТУУ «КПІ» весною 2014 року створено студентське дизайнерське бюро WELDERS TEAM (WT). Основні задачі діяльності WT наступні:
• Підготувати більш якісних фахівців інженерів.
• Залучити студентів факультету до світової спільноти активної наукової молоді.
• Придбання практичних умінь студентами з проектування, технології виробництва, складання та випробування механізмів (транспортних засобів).
• Отримати навички роботи на технологічному обладнанні.
• Отримати практичний досвід по створенню та налагодження механізмів.
• Підвищити зацікавленість студентів у вивченні профільних дисциплін.
• Встановлення зв'язків зі студентами інших ВУЗів (в т.ч. закордонних) для обміну досвідом.

Наш факультет має добру, але занедбану механічну майстерню. Доля склалась так, що приводити її до ладу випало команді WT. У наших планах оптимально розмістити обладнання та виділити зручну ділянку для зварювання (TIG, MAG, MIG) та чисту ділянку для проведення обговорень і проектування із столами та стільцями. Найбільш брудну ділянку зварювання РДЗ винести у тунель. Є домовленості про передачу нам у гарному стані великого товарного та свердлильного верстатів. Наявні верстати вже відпрацювали свій вік.

Тепер про наші плани. Існують міжнародні змагання Формули Студент. З України участь в них бере тільки Одеський політехнічний інститут. В літку на базі ММІ була створено гурток по участі і Формулі Студент. WT входить у це угрупування. (Відомо, що учасників змагань по Формулі Студент залюбки розбирають провідні автомобілебудівні фірми світу.)

WT створено не на пустому місці. Аспірант Антон Мінаков розробив та виготовив оригінальний електровелосипед. Особливістю якого є сучасний дизайн та застосування новітніх матеріалів, а саме карбонового композиту. Складна форма деталей електровелосипеду була виготовлена завдяки фрезеруванню пінопласту на верстаті з ЧПУ. Потім деталі обклеювались карбоновим композитом. Велосипед пройшов натурні випробування пробігом понад 1200 км та показав себе добре. Запропоновані технічні рішення виявились досить вдалими.
Такий досвід роботи успішної з карбоновим композитом та сучасними електродвигунами дає можливість почати розробляти власний електромобіль.

Однак війна на Сході країни вносить свої корективи. З’явилась ідея розробити та виготовити оригінальний та вкрай необхідний електричний візок для інвалідів. Приймаємо ми також участь у виготовленні проти кумулятивних екранів для військової техніки. Однак головний вектор цікавої технічної творчості WT зостається незмінним.
Запрошуємо всіх хто не байдужий до технічної творчості. Звертатись у 101-23 до Мінакова Антона.