Зварювальний факультет

Студенти про факультет

1) Чому Ви вирішили навчатися на зварювального факультету?

1) Чесно кажучи, в шкільні роки я не уявляв себе у вигляді зварювальника- технолога. Але був упевнений у необхідності отримання технічної освіти, безперечним лідером надання якої в Україні є КПІ. Я відвідав декілька днів відкритих дверей на різних факультетах і, при відвідуванні зварювального, у мене склалося дуже гарне враження, бо не дивлячись на не такий вже помпезний зовнішній вигляд корпусу, в технічному плані факультет є більш ніж забезпечений як класичним, так і сучасним обладнанням, щоб не тільки теоретично ознайомити студентів з матеріалом навчання, але й надати можливість практичного застосування отриманих знань. Крім того, викладачі, з якими мені вдалося поспілкуватися в той день, здалися мені людьми, що справді знають свою справу і мають за плечима величезний досвід як викладацької, так і виробничої практики. Тому я зважився стати студентом Зварювального факультету і ні хвилини не шкодую про це.

2) А хіба зварювання не є досить посереднім процесом?
2) Зварювання це насправді дуже цікава і важлива все ще не до кінця досліджена галузь науки. У народі існує хибна думка, що зварювання це якась простенька операція, що є дуже доречною, коли потрібно приварити якісь ворота на дачі, а зварювальники — якісь будівельники-чорнороби, але це не так. Зварювальник, особливо коли мова йде про технологів, — це виключно творча особистість! Оперуючи широким спектром знань і навичок різного характеру, він передбачає наперед всі можливі дефекти і ускладнення і знаходить вихід із ситуації, часто вдаючись до імпровізованих технологічних заходів. Зварювання оточує нас, ми стикаємося з ним щодня, хоча ми це часом і не помічаємо, адже зварювання та споріднені процеси використовуються в більшості сучасних конструкцій.

3) І які перспективи можуть бути у студента, який закінчив Зварювальний факультет?
3) Дуже гарне питання! Мені його часто задають друзі і просто знайомі, коли я кажу де і на кого вчуся. Як я сказав, технолог-зварювальник — це людина з дуже великим багажем знань різного характеру. Знань не лише з зварювальним процесам. Величезною перевагою студентів, які закінчили Зварювальний факультет, є універсальність, оскільки хоча програма навчання і передбачає поглиблене вивчення зварювальних процесів, одночасно студентам викладають всі основні технічні предмети, такі як опір матеріалів, інженерна графіка, електротехніка, металознавство тощо. Крім того, завдяки широким міжнародним зв'язкам Зварювального факультету і високому рівню навчання, пропонуються програми подвійних дипломів в університетах Німеччини і Бразилії, а також навчання за програмами Міжнародного інституту зварювання.

4) Невже наші студенти-зварювальники комусь цікаві за кордоном?
4) Звичайно! Зварювання - дуже актуальна в наш час тема, а Україна є однією з країн-лідерів у цій сфері. Один інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона чого вартий! Так що рівень кваліфікації українських фахівців і технологій в галузі зварювальних процесів дуже високий і все ще викликає довіру за кордоном. І тому для студентів зварювального факультету відкривається безліч дверей в майбутнє. Так що все в наших руках!

студент ЗФ О. Литвинюк

Наші партнери