Зварювальний факультет

Студентське дизайнерське бюро WELDERS TEAM

З метою забезпечення технічної творчості студентів і підвищення мотивації з вивчення навчальних дисциплін, а також здобуття інженерних умінь, підвищення рейтингу факультету та університету, на зварювальному факультеті НТУУ «КПІ» весною 2014 року створено студентське дизайнерське бюро WELDERS TEAM (WT). Основні задачі діяльності WT наступні:

 • Підготувати більш якісних фахівців інженерів.
 • Залучити студентів факультету до світової спільноти активної наукової молоді.
 • Придбання практичних умінь студентами з проектування, технології виробництва, складання та випробування механізмів (транспортних засобів).
 • Отримати навички роботи на технологічному обладнанні.
 • Отримати практичний досвід по створенню та налагодження механізмів.
 • Підвищити зацікавленість студентів у вивченні профільних дисциплін.
 • Встановлення зв'язків зі студентами інших ВУЗів (в т.ч. закордонних) для обміну досвідом.

Наш факультет має добру механічну майстерню. Доля склалась так, що приводити її до ладу випало команді WT. Зараз, після ремонту, її вже не впізнати. Найбільш брудну ділянку зварювання РДЗ винести у тунель. Оптимально розміщено наявне обладнання та виділено зручну ділянку для зварювання (TIG, MAG, MIG поворотним столом) та великий стіл (3х1,5м) для проведення складальних робіт. Виготовили поворотну кран-балку. Технологічний парк поповнився сучасним фрезерним верстатом із ЧПК, токарним та свердлильними верстатами.

Тепер про наші плани. У КПІ існує команда Формули Студент, що паралельно виникла із WT. На ранніх етапах ми плідно співробітничали. Однак участь у виготовленні протикумулятивних екранів для військової техніки розвела наші шляхи. Пройшов час і WT зосередилась на конкретних напрямках розробки та кастомайзінгу транспортних засобів, а саме:

 1. Проектування та виготовлення оригінальних велосипедних рам. Цей напрямок у WT виник не на пустому місці. Аспірант Антон Мінаков розробив та виготовив оригінальний електровелосипед. Особливістю якого є сучасний дизайн та застосування новітніх матеріалів, а саме карбонового композиту. Велосипед пройшов натурні випробування пробігом понад 4000 км та показав себе добре. Запропоновані технічні рішення виявились досить вдалими. Зараз цей напрямок проводить розробку велосипедної рами із бамбуку. Керівник – Антон Мінаков.
 2. Розробка, виготовлення та випробування автомобіля Баггі. Керівник – Тарас Колупайло.
 3. Кастомайзінг мотоциклів. Керівник – Антон Мінаков.
 4. Художне зварювання. Керівник – Сергій Мінаков.

Наша команда із радістю допомагає втілити в життя інші розробки студентів. Багато хто приходить із незначними питаннями: намотування котушок, зняття підшипників, свердління отворі тощо.

Запрошуємо всіх хто не байдужий до технічної творчості. Звертатись до керівників напрямків.


Наші партнери